Арсенал не успя да победи Бърнли във Висшата лига заради абсурдна проява на Джака

871 0

Арсенал пропусна удобен шанс да доближи Тотнъм и Ливърпул, както и топ 6 на Висшата лига, като завърши наравно 1:1 с Бърнли, "губейки" важни две точки. В грешник за "топчиите" се превърна бившият им капитан Гранит Джака, който буквално подари попадението на противника.

Това се случи в края на първото полувреме, когато бе в собственото си наказателно поле и опита подаване към Давид Луис, който се бе изтеглил към тъчлинията. Пасът обаче бе кошмарен и Ууд сложи тялото си пред топката, насочвайки я в мрежата на "артилеристите".

Резултатът в срещата бе открит още в 6-ата минута, когато Обамеянг получи подаване отдясно, напредна скоростно, след което финтира няколко противникови футболисти и стреля по земя в близкия ъгъл. Стражът почти спря топката, но тя агонизиращо бавно все пак мина голлинията.

Така за последните 7 срещи във Висшата лига Арсенал има едва 2 победи. Тимът остава на 10-а позиция с 38 пункта, докато Бърнли е 15-и с 30 точки.