Арсенал не само разгроми Бърнли, но и "счупи" немислим свой рекорд във Висшата лига

4517 0

Арсенал счупи рекорд във Висшата лига с реализирана дузпа от Букайо Сака при победата си с 5:0 над Бърнли в 25-ия кръг на английския елит.

"Артилеристите" доминираха през цялото време, показвайки впечатляващата си форма и прибраха трите точки. Освен това, те също така счупиха собствения си рекорд за най-много голове от статични положения в сезон на Висшата лига.

Какво постигна Арсенал?

Още: Арсенал ликува, Тотнъм тъгува: "Артилеристите" громят, докато "шпорите" се изложиха (ВИДЕО)

Арсенал победи Бърнли и счупи рекорд

Тимът на Артета вече има 24 попадения от статични положения тази кампания, надминавайки предишния си рекорд от 23 - поставен през сезон 2004/05.

Мартин Йодегор откри резултата в четвъртата минута, преди Леандро Тросард да бъде фаулиран точно преди почивката, което доведе до дузпа, която Букайо Сака вкара, за да подобри постижението.

Победата над Бърнли бе и първия път, в който Арсенал отбеляза поне пет гола в последователни мачове като гост в лигата, като същевременно спечели първите си пет мача от календарната година. Припомняме, че в своя предишен мач "топчиите" се разправиха с Уест Хем и го победиха с 6:0 като гост.

Още: "Трябва да сме в разговора": Килиан Мбапе в Арсенал? Микел Артета проговори

Артета: Такъв резултат на стадион, на който се играе трудно, говори за качеството на играта ни