Арсенал разнищи и унижи Уест Хям, прати феновете им у дома още на почивката (ВИДЕО)

804 0

Арсенал разгроми Уест Хям с 6:0 в лондонското дерби от 24-ия кръг на Висшата лига.  Уилям Салиба откри резултата в 32', а Букайо Сака удвои преднината на "артилеристите" в 41'. Само в рамките на още няколко минути минути Габриел Магаляеш (44') и Леандро Тросар (45') направиха резултата впечатляващ още преди почивката. В 63' Сака отново и в 66' Деклан Райс оформиха унизителния резултат.

След двубоя "артилеристите" са трети с 52 точки, а "чуковете" 8-ми с 36 пункта. В следващия кръг отборът на Микел Артета гостува на Бърнли, а Уест Хям ще пътува за мач с Нотингам. За Арсенал това бе 4-та поредна победа, докато опонентът им записа второ поредно поражение. В миналия кръг загубиха с 3:0 от Манчестър Юнайтед.

Още на полувремето се появиха кадри как фенове на "чуковете" напускат стадиона разочаровани, което стана обект на подигравки за съперниковите привърженици. Арсенал бе тотален господар на терена и разгромът е изцяло заслужен.

Букайо Сака е най-младият играч, който бележи 50 гола за Арсенал след Франк Стейпълтън през 1978 година. Той е на 22 години и 159 дни. А попадението на Леандро Тросар точно преди почивката срещу Уест Хям беше 8000-ият гол за Арсенал в лигата. Деклан Райс, който изигра много силен мач за първи път записа две или повече асистенции в един двубой. И то точно срещу бившия си отбор.

В началните минути "чуковете" опитаха да държат по-дълго топката, но без да създават сериозни опасности. Постепенно Арсенал взе мача в свои ръце, като за 30 минути имаха 5 корнера, а Тросар бе близо до гола. При шестият корнер в 32' Уилям Салиба надскочи Едсон Алварес и реализира за 0:1.

В 41' гостите удвоиха след изпълнение на дузпа. Букайо Сака бе изведен зад отбраната с дълъг пас, където бе спрян от стража на "чуковете". Ситуацията бе дълго преглеждана заради засада, но такава нямаше. Именно Сака застана зад топката и не сгреши за 0:2.

Арсенал ликува в лондонското дерби!

Минута преди края на полувремето Арсенал стигна до трети гол след ново статично положение. Деклан Райс центрира перфектно в наказателното поле, където Габриел Магаляеш с глава успя да отклони топката във вратата. Само минута след това крахът бе пълен. Леандро Тросар вкара красиво попадение, а точно тогава и феновете започнаха да напускат стадиона.

Второто полувреме започна по-спокойно, но головете не спряха. В 64' Сака получи отдясно и преодоля с лекота защитниците, след което прати топката в близкия ъгъл на Ареола. Три минути по-късно унижението стана още по-голямо. Бен Уайт върна около границата на наказателното поле, а Тросар и Йодегор. Тогава Деклан Райс без подготовка отправи невероятен удар в мрежата на бившия си отбор.