Арсенал мина без проблем през Нотигнам и се върна на върха във Висшата лига (ВИДЕО)

1287 0

Арсенал се разправи без никакви проблеми срещу Нотингам Форест в мач от 13-ия кръг на английската Висша лига. Срещата на "Емиратс" завърши при разгромния резултат 5:0 в полза на момчетата на Микел Артета, които си върнаха първата позиция в английския елит.

Резултатът в Северен Лондон бе открит още в петата минута. Букайо Сака центрира по страхотен начин в наказателното поле, а там Габриел Мартинели бе точен с глава. "Топчиите" веднага след това посветиха попадението на пострадалия в Италия Пабло Мари.

Video edited on Kapwing

След почивката Арсенал се развихри. Рийс Нелсън, който се появи на мястото на контузения Сака, наниза бързи две попадения в 49' и 52' увеличавайки преднината на своите.

Домакините обаче не приключиха дотук. Томас Партей си пробва мерника от сериозна дистанция и не сбърка, правейки резултата 4:0.

Мартин Йодегор сложи точка на спора в 78', след като навлезе в наказателното поле и от близка дистанция не сбърка, оформяйки крайното 5:0.