Арсенал излезе от безтегловност и разби Уотфорд

971 0

Арсенал най-накрая изправи приведената си глава заради изявите си във Висшата лига. "Топчиите" се разправиха категорично с Уотфорд (3:0) в мач, в който вратарят Петър Чех записа историческо достижение.

Чехът стана първият страж във Висшата лига, достигнал до 200 мача без допуснат гол.

Шкодран Мустафи даде ранен аванс на домакините в 7'. Месут Йозил сложи топката на главата му и той стреля покрай вратаря за 1:0.

Последваха силни минути и за двата тима и куп пропуски. Резултатът до почивката се запази 1:0.

След почивката динамичната игра на "Емирейтс" се запази, но с гол в 59' Обамеянг като че ли сложи край на спора. Хенрих Мхитарян напредна и с чудесен пас в коридор изведе габонеца сам срещу вратаря. Бившата звезда на Борусия (Дортмунд) преодоля стража на "стършелите" и на празна врата покачи на 2:0.

Уотфорд все пак получи шанс да се върне в мача, след като младият Ейнсли Мейтланд-Найлс сгреши за дузпа в полза на съперника. Трой Дийни обаче не се справи от бялата точка и това като че ли пречупи гостите.

Арсенал пък подпечата победата си в 77', когато Обамеянг асистира на Мхитарян за 3:0. До края на мача "артилеристите" имаха още няколко шанса за попадение, но вратарят Орестис Карнезис не им позволи да го пробият отново.

В класирането Арсенал остава шести, на 10 точки от четвъртия Тотнъм. Уотфорд е десети с 36 пункта.