Ливърпул прегази Мидълзбро и ще играе в Шампионска лига (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/GettyImages

3046 0

Отборът на Ливърпул си гарантира участие в Шампионска лига на есен, след като взе задължителната победа у дома над Мидълзбро с 3:0.

По този начин мърсисайдци си запазиха 4-та позиция и ще играят в най-комерсиалния футболен турнир през есента.

Точни за момчетата на Юрген Клоп бяха Вайналдум, Коутиньо и Лалана.

В първите 15' от срещата очаквано домакините от Ливърпул бяха по-дейни на терена, но без да стигат до чисто голово положение.

По-добрата игра на мърсисайдци продължи, а резултатът от непрестанните атаки дойде чак в добавеното време на първата част, когато Вайналдум бе изведен в наказателното поле по идеален начин от Фирмино и бившият играч на Нюкасъл не сгреши - 1:0.

5' след подновяването на играта Коутиньо направи резултата 2:0, като изпълни перфектно пряк свободен удар.

След още 6' резултатът бе покачен на 3:0 след добра скоростна атака на тима на Юрген Клоп, а Лалана бе на правилното място в опразнената част от наказателното поле и реализира.

Преди мача

Отборът на Ливърпул посреща на своя "Анфийлд" изпадналия тим на Мидълзбро по пътя си към участието в Шампионска лига догодина.

За да се случи това, момчетата на Юрген Клоп търсят задължителна победа днес, тъй като Манчестър Сити и Арсенал също се борят за едното от двете места, даващи право на участие в най-комерсиалния футболен турнир.

Състави:

Ливърпул: Миньоле, Милнер, Ловрен, Матип, Клайн, Коутиньо, Джан, Вайналдум, Лалана, Фирмино, Стъридж.

Мидълзбро: Гузан, Фабио, Чеймбърс, Гибсън, Френд, Клейтън, Ледбитър, Форшоу, Бамфорд, Гестед, Даунинг.