Тотнъм вкара 7 на четвъртодивизионния Транмиър

1320 0

Тотнъм стартира участието си в турнира за Купата на Футболната асоциация с разгромна победа над четвъртодивизионния Транмиър Роувърс със 7:0. Хеттрик в двубоя на "Прентън Парк" реализира Фернандо Йоренте, два гола добави Серж Орие, по един отбелязаха Хюн Мин Сон и Хари Кейн. Представителят на Лига 2 не създаде проблеми на "шпорите", но опази вратата си суха до 40-ата минута, когато Орие откри резултата с великолепен удар от 25 метра.

Така Тотнъм влезе в 1/16-финалите на турнира и остава в борбата на всички фронтове.

Другите мачове от Купата на Футболната асоциация ще се играят днес, в неделя и понеделник. Действащ победител в турнира е Челси, който във финала надигра Манчестър Юнайтед с 1:0. Най-титулуван тим е Арсенал с 13 титли.