Тотнъм спечели първия 1/2-финал с Челси в турнира Купа на Лигата

924 0

Тотнъм победи минимално Челси с 1:0 в първи двубой от полуфиналите на турнира за Купата на Лигата. На стадион "Уембли" "шпорите" спечелиха лондонското дерби с гол на Хари Кейн от дузпа.

В 26-ата минута съдията Майкъл Оливер изгледа видеопотворение на ситуацията, показа жълт картон на вратаря на Челси Кепа и отсъди 11-метров наказателен удар. Кейн се разписа от бялата точка, отбелязвайки 160-ия си гол за Тотнъм, с което се нареди на четвърто място в списъка с най-резултатни голмайстори на клуба.

Вторият мач между Тотнъм и Челси ще се играе на 22 януари на "Стамфорд Бридж".