Тотнъм приближи на 10 точки лидера Челси

1007 0

Тотнъм не пропусна да се утвърди сам на второто място във Висшата лига и победи Саутхемптън в мач от 29-ия кръг. "Шпорите" се наложиха с 2:1 над "светците" на "Уайт Харт Лейн".

Тотнъм успя да поведе още в 14-ата минута на мача, когато Муса Дембеле подаде към Ериксен, а той с удар от дъгата на наказателното поле прати топката в мрежата на Фрейзър Фостър.

В 25' Фостър блесна със спасяване, когато след центриране от корнер в наказателното поле Алдервейрелд стреля с глава, но той отрази.

Три минути по-късно гостите можеха да изравнят след изстрел на Габиадини, но топката срещна външната страна на мрежата.

След малко повече от половин час игра "шпорите" поведоха с 2:0. Реферът свири дузпа за домакините заради нарушение на Стив Дейвис срещу Деле Али в пеналта. В 33' Деле Али превърна дузпата в попадение - 2:0.

В добавеното време на първата част Уго Лорис показа чудесен рефлекс и спаси далечен удар на Седрик Соареш.

Малко след подновяването на играта "светците" успяха да върнат едно попадение. Райън Бертран центрира в наказателното поле, Алдервейрелд не успя да изчисти топката и тя попадна в Уард-Праус, който отблизо не пропусна - 1:2.

В края на редовното време Фостър демонстрира своя рефлекс с ново спасяване, като отрази удара на Винсънт Янсен.

В класирането Тотнъм е втори, с 10 точки по-малко от Челси - 59, а Саутхемптън е 10-и с 33 пункта.