Нюкасъл изненада Тотнъм, "шпорите" се издъниха в юбилеен мач на Почетино

Снимка: Getty Images/Gulliver

1311 0

Отборът на Нюкасъл поднесе изненадата в трети кръг на Висшата лига побеждавайки Тотнъм с 1:0 в Лондон. Победата на "свраките" осигури бразилецът Жоелинтон с точен изстрел в 27-ата минута, първи гол за него в английското първенство.

През второто полувреме Тотнъм опитаха да променят развоя, но Нюкасъл се отбраняваха грамотно и не дадоха много шансове на "шпорите", които завършиха мача само с два удара в очертанията на противниковата врата. Тимът на Стив Брус записа първа победа в първенството и с актив от три точки е на предпоследното 19-о място в таблицата. Двубоят пък бе под №500 за мениджъра на "шпорите" Маурисио Почетино, който обаче нямаше поводи за радост след края му.

Тотнъм остава с актив от четири точки. В другия неделен мач от Премиършип Уулвърхемптън и Бърнли завършиха 1:1 на стадион "Молиню". Гостите поведоха с гол на Ашли Барнс в 13-ата минута, а "вълците" се докопаха до изравняване с попадение на Раул Хименес от дузпа в допълнителното време на мача.