Лестър ясно заяви, че е основният претендент на Ливърпул за титлата след убедителна победа над Астън Вила

Отборът на Лестър записа осма поредна победа във Висшата лига на Англия. „Лисиците“ спечелиха при гостуването си на Астън Вила с 4:1 и продължават да бъдат отборът, който е най-близо до първата позиция, където е Ливърпул. Джейми Варди вкара два гола за успеха, а по едно попадение добавиха Келеши Ихеаначо и Джони Еванс. Почетният гол за домакините от Вила отбеляза Джак Грийлиш.

Началото на мача бе доста интересно, като следваха по няколко положения и пред двете врати. Още в 10-тата минута обаче Вила получиха сериозен удар, след като централният им бранител Тайрън Мингс получи разтежение. Лестър веднага се възползваха от ситуацията и откриха резултата. Голмайсторът на тима Джейми Варди получи пас от Ихеаначо и след като не успя от първия, вкара топката с втория си удар към вратата на Вила – 0:1! В средата на първата част „лисиците“ стигнаха до втори гол. Джеймс Мадисън центрира отляво, а в наказателното поле бе чакащият Келеши Ихеаначо, който удвои преднината на тима на Брендън Роджърс – 0:2! В последната минута от първата част все пак Астън Вила върнаха един гол чрез капитана си Джак Грийлиш – 1:2!

Джейми Варди подгони рекорд от 2015-та година

Отборът на Лестър прави чудесен сезон под ръководството на Брендън Роджърс. „Лисиците“ заемат 2-рото място в подреждането в Премиър л...

„Лисиците“ обаче решиха всичко с началото на второто полувреме. Прекрасно изпълнен корнер от Джеймс Мадисън означаваше, че топката достигна до Джони Еванс, който с много добре насочен удар с глава направи преднината на Лестър отново два гола – 1:3! В средата на втората част пък Джейми Варди бе намерен в предни позиции след дълъг пас и английският нападател отигра по чудесен начин ситуацията, отбелязвайки за 1:4! Това бе втори гол на Варди в мача, което означава, че той се е разписал в последните 8 срещи на отбора във Висшата лига, като е отбелязал общо 11 гола за този период.

Победата означава, че Лестър се бетонират на второто място в класирането. „Лисиците“ събират актив от 38 точки, с което продължават да преследват водача Ливърпул, който има 46. Астън Вила записва трети мач без успех, като тимът е точно над зоната на изпадащите и има 15 точки, колкото има и първият тим под чертата Саутхемптън.