Косово впечатли, но Англия отново вкара 5 гола (ВИДЕО)

Снимка: Getty Images/Gulliver

2734 0

Англия не допусна изненада и победи поредния си съперник по пътя за Евро 2020. "Трите лъва" постигнаха успех с 5:3 срещу Косово у дома. Англичаните отново показаха нападателната си мощ няколко дни, след като отбелязаха 4 гола на България. За трети път в квалификациите англичаните вкарват 5 гола на свой съперник.

Двубоят започна доста изненадващо, като Валон Бериша наказа груба грешка в отбраната на Англия и даде аванс на Косово още в 34-тата секунда. Това обаче не стресна "Трите лъва" и до почивката вече водеха с 5:1. Попаденията отбелязаха Рахийм Стърлинг, Хари Кейн, Мергим Войвода (автогол) и Джейдън Санчо, за когото това бяха дебютни попадения.

След почивката Косово показа, че не се е предал и отбеляза две попадения в рамките на шест минути. В 49-ата минута Бериша вкара второто си попадения, а в 55-ата Ведат Мурики намали до 3:5, след като изпълни точно дузпа. Любопитен момент бе, че Хари Кейн пропусна 11-метров наказателен удар за домакините в 65'.