Евертън си отдъхна след първа победа от 1 септември насам

Снимка: Getty Images/Gulliver

1111 0

Тимът на Евертън се поздрави с домакински успех над Уест Хем с 2:0 в двубой от деветия кръг на английската Висша лига. „Карамелите“ започнаха много силно срещата и поведоха след 17 минути игра, когато Бернард се разписа след асистенция на Тио Уолкът. Домакините продължиха със силната си игра и на няколко пъти създадоха сериозни грижи на отбраната на „чуковете“, но до втори гол не се стигна до почивката.

След нея Уолкът уцели напречната греда зад Роберто, а Алекс Айоби направи пропуск, останал очи в очи със стража на лондончани. Възпитаниците на Мануел Пелегрини стигнаха до най-изгодната си ситуация за гол, когато седем минути преди края на редовното време Анжело Огбона стреля от близка дистанция, но Джордан Пикфорд отрази удара.

В крайна сметка играчите на Марко Силва подпечатаха успеха си след точната интервенция на влезлия като резерва в края Гилфи Сигурдсон. Така, Евертън прекъсна черна серия без победа от 1-и септември насам или общо четири поредни загуби в Премиършип. За Уест Хем пък това беше трети последователен двубой без успех във Висшата лига. В следващия кръг Евертън гостува на Брайтън, докато Уест Хем приема у дома Шефилд Юнайтед.