Арсенал, Тотнъм и Челси продължават напред за Карабао Къп

1181 0

Отборите на Арсенал, Тотнъм и Челси постигнаха победи за турнира Карабао Къп. Трите тима намериха място сред 8-е най-добри в надпреварата, слд като постигнаха победи тази вечер.

Тимът на Унай Емери се върна на пътя на победата, след като през уикенда серията им от 11 поредни победи бе спряна след равенство с Кристъл Палас. Днес "топчиите" се наложиха с 2:1 над Блекпул в 1/8-финалите, като точни за лондонския тим бяха Стефан Лихщайнер и Емил Смит-Роу.

На "Стамфорд Бридж" бе повече от интересно. Там легендата на "сините" Франк Лампард изведе своя Дарби Каунти, след като в миналия кръг те отстраниха Манчестър Юнайтед. Всичките пет попадения паднаха през първото полувреме, а четири от тях бяха дело на гостите. За тяхно съжаление те си отбелязаха два автогола, а 4' преди края на полувремето Сеск Фабрегас се разписа, за да донесе успеха на Челси.

ФАБРЕГАС ШОКИРА: ЗАЩО ДА НЕ СЕ ВЪРНА В АРСЕНАЛ?

Тотнъм също продължава сред най-добрите 8 на Острова. Играчите на Маурисио Почетино победиха Уест Хям като гости с 1:3, а Хюн Мин Сон бе голямата звезда на вечерта, като заби два гола, а 15' преди края Йоренте оформи крайното 1:3.