85 000 видяха как Норич се върна във Висшата лига

1983 0

Норич отново ще играе във Висшата лига на Англия след едногодишно отсъствие. Пред 85 000 зрители на "Уембли" "канарчетата" победиха с 2:0 Мидълзбро във финала от плейофите за място в елита.

Норич стигна до успеха с два гола още в началото, и то в рамките само на 3 минути. В 12-ата Камерън Джероум откри резултата. Нападателят притисна Даниел Аяла и защитникът на Боро сгреши фатално. Джероум остана сам срещу гръцкия вратар Димитриос Константинопулос и от малък ъгъл го наказа отблизо за 1:0.

В 15-ата минута Норич удвои преднината си. Нейтън Редмънд с диагонален удар също опъна мрежата на Мидълзбро.

Преди головете двата тима удариха по една греда. След зрелищните начални минути и двата гола темпото се поуспокои, а до края тимът на мениджъра Алекс Нийл удържаха комфортния си аванс без да позволяват сериозни положения пред вратата на Джон Руди, за да си осигурят завръщане във Висшата лига.

Така Норич се присъединява към компанията на другите новаци в елита на Англия - Борнемут и Уотфорд.