700 дни по-късно: Тотнъм намали разликата до Астън Вила в ТОП 4 с успех в пряк сблъсък (ВИДЕО)

799 0

Тотнъм записа едва втора победа при последните си седем гостувания на Астън Вила. В неделния следобед "шпорите" се разправиха с един от най-силните домакините през кампанията.

Тотнъм не бе побеждавал на този стадион близо 2 години

И четирите попадения за крайното 4:0 паднаха след почивката чрез Мадисън (50'), Джонсън (53'), Хюн-Мин Сон (90') и Вернер (90+4'). По този начин възпитаниците на Постекоглу бият съперника за първи път от 9-и април 2022 г. насам.

Тогава Тотнъм победи отново като гост с 4:0. По този начин продължи и клубният рекорд на столичани, който започна през миналата пролет - "шпорите" вкарват поне един гол в 39-и пореден двубой от Висшата лига.

Успехът бе ключов за гостите, които ще се борят с Вила за ТОП 4 до края на кампанията. В момента бирмингамци са именно четвърти, но с преднина от само две точки пред петия Тотнъм (53 пункта).

Задачата за домакините в неделя се усложни след час игра и два гола пасив, когато МакКин бе изгонен след директен червен картон заради грубо нарушение. Той няма да бъде на разположение на Вила за гостуването на Уест Хем. Тотнъм пък ще се отправи за визита на Фулъм.

Следете Ливърпул - Манчестър Сити НА ЖИВО със SportLive.bg!

Още: 3 разгрома, 2 кръгли нули, зрелище и 23 гола в нощта на Лига на конференциите

В Барселона сигурни, че ще разкарат ненужен, за когото ще вземат едва 6 млн. евро

Наказвал Манчестър Сити отнася гнева на феновете на ПАОК след отпадането (ВИДЕО)