140! Бруно Фернандеш от Манчестър Юнайтед вече е №1 в топ 5 първенствата на Европа

752 0

Във вечерта на 24-ти април (сряда) Бруно Фернандеш се разписа на два пъти във вратата на Шефилд Юнайтед при победата на Манчестър Юнайтед с 4:2.

Първото му попадение бе от дузпа и стана факт в 61-вата минута (за 2:2), а второто падна в 81-вата (за 3:2).

ОЩЕ: Ерик тен Хаг посочи нещо позитивно и нещо негативно след зрелището на "Олд Трафорд"

Освен това, 29-годишният португалец асистира на Расмус Хойлунд за крайното 4:2, което бе оформено пет минути преди края на редовното време на второто полувреме.

140!

Бруно Фернандеш

"Opta" изчисли, че Фернандеш вече е футболистът, който е създал най-много шансове за отбелязване на гол във всички турнири през настоящия сезон 2023/24 - общо 140!

Уточнява се, че става въпрос само за топ 5 първенствата на Европа - Англия, Германия, Испания, Франция и Италия.

Само в последните две срещи на "червените дяволи" Бруно е създал 18 възможности - 9 срещу Ковънтри и 9 срещу Шефилд.

Иначе, през кампанията досега той се е отчел с общо 15 гола и 11 асистенции (в 44 мача - 3 955 игрови минути).

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - След загубата от Евертън: Суперкомпютър "стопи" шансовете на Ливърпул за титла!