Шави обвини съдията за отпадането на Барселона от Шампионска лига: Той не разбира играта!

3157 0

Чакането на Барселона за шеста титла в Шампионска лига ще продължи, след като загуби на четвъртфиналите срещу Пари Сен Жермен. Каталунците водеха с 3:2 преди реванша, но загубиха с 4:1 и са аут от надпреварата.

Мачът се промени напълно, когато Роналд Араухо беше изгонен за отсъдено нарушение срещу Брадли Баркола през първото полувреме. В този момент Барселона водеше с 1:0 (общ резултат 4:2), а треньорът Шави Ернандес посочи този момент като основна точка в сблъсъка.

Шави има огромни претенции към съдийството

Още: ПСЖ се превърна в кошмар за Барса, а Лионел Меси е "спирал" парижани в Шампионска лига

Шави не е никак доволен от съдийството

"Разстроени сме. Мисля, че инцидентът с Араухо реши двубоя. До този момент бяхме добре организирани. Това повлия на целия мач". Шави, който също получи червен картон, смята, че реферът Ищван Ковач не е бил прав с решението си да изгони уругвайския защитник.

"Това, за което сме работили през целия сезон, е съсипано от едно решение на съдия. Казах му, че беше катастрофа, много зле. Той не разбира играта", допълни Шави.

Отпадането означава, че Барселона почти сигурно ще завърши сезона без трофей, освен ако не успее да задмине Реал Мадрид в Ла Лига, което изглежда малко вероятно. Те обаче могат да опитат да скъсат разликата още в неделя (21.04) , когато двата отбора се срещнат на "Сантяго Бернабеу" за последното Ел Класико от сезона. А Араухо намекнал, че съдията е пристрастен, грози го допълнително наказание.

Още:  С човек по-малко за 60+ минути: Барселона бе не само обърната, но и разбита, ПСЖ е на полуфинал (ВИДЕО)

СНИМКИ: Фенове на Барса гориха фланелка на Дембеле, изобразиха го като прасе

Вбесил Левски съдия не пожали Барса: Изгони Араухо и Шави, треньорът с безумно действие (ВИДЕО)

Роберто Баджо изуми: Отказал на Барса и Реал заради... националния отбор на Италия

Съдът отряза Барселона за едностранно скъсване с "NIke", остават без милионите на "Puma