С голяма преднина: Суперкомпютър изчисли кой ще спечели Шампионска лига, сезон 23/24

3393 0

Авторитетният портал "Opta Analyst" публикува прогнозата на суперкомпютър за това кой има най-големи шансове да спечели Шампионска лига. Тя разглежда и вероятността за достигане на полуфинал и финал в тазгодишното издание на турнира.

Фаворитът

Според изчисленията, базирани на представянето на четвъртфиналистите в защита и атака, Манчестър Сити води категорично. Вероятността актуалният шампион на Европа пак да триумфира е 32,3%.

Реал Мадрид с 2 пъти по-малък шанс от Сити

Почти 2 пъти по-назад е Реал Мадрид с 16,87%, а трети е друг английски тим - Арсенал, с 13,09%.

Аутсайдерът

Най-малки са шансовете за триумф на Атлетико (Мадрид), който снощи взе последния "билет" за четвъртфиналите. На тях суперкомпютърът дава 4,19% вероятност. На предпоследна позиция е Барселона с 5,38%. А ето как, според Шави Ернандес, Барселона би стигнал до полуфинал в турнира