На този ден преди 9 години: Лионел Меси "върза" краката на Жером Боатенг в Шампионска лига (ВИДЕО)

834 0

Датата е 6-и май 2015-а година - Барселона посреща Байерн Мюнхен на "Камп Ноу" в първия 1/2-финален сблъсък от Шампионска лига.

Мануел Нойер се отчита с 4 спасявания през първото полувреме и така двата отбора се оттеглят на почивка при резултат 0:0...

В 77-ата минута Лионел Меси все пак дава аванс на каталунците, стреляйки от границата на наказателното поле и насочвайки топката към долния ляв ъгъл на вратата.

"Връзването" на Боатенг и матирането на Нойер

Три по-късно, в 80-ата, аржентинецът се разписва за втори път, а попадението му остава завинаги във 'футболния фолклор' - той получава пас от Иван Ракитич, след това с рязка смяна на посоката "връзва" краката на Жером Боатенг и после копва кълбото над Нойер за 2:0.

*В 94-тата минута Неймар прави 3:0, а асистенцията е дело на Меси.

*Байерн Мюнхен печели реванша на "Алианц Арена" с 3:2.

*Барселона побеждава Ювентус на финала на турнира с 3:1.

Пълен репортаж от Барселона 3:0 Байерн Мюнхен през 2015-а година