Манчестър Сити тръгна ударно в Шампионска лига и отсрами английските тимове

3693 0

Шампионът на Англия Манчестър Сити тръгна с победа с 3:0 в турнира Шампионска лига. Играчите на Хосеп Гуардиола надделяха над Шахтьор Донецк с 3:0 като гости и се превърнаха в първия тим от Англия, който постига успех тази година.

Ливърпул и Челси допуснаха загуби във вчерашния ден, а в ранния мач днес Тотнъм не успя да надиграе Олимпиакос в Гърция. "Гражданите" обаче бяха безкомпромисни и се поздравиха с победа.

Още през първата част Сити вкара два гола, с които на практика сложиха точка на спора. Риад Марез и Илкай Гюндоган бяха точни, а след почивката и името на Габриел Жезус бе изписано на таблото с голмайсторите. В този мач Гуардиола очаквано заложи на Фернандиньо в средата на защитата до Николас Отаменди, след като Аймерик Лапорт и Джон Стоунс последователно се контузиха.