Манчестър Сити наказа Наполи и в Италия, Агуеро пише история за "гражданите"

Снимка: Gulliver/GettyImages

1570 0

Отборът на Манчестър Сити си осигури участие в елиминационната фаза на Шампионска лига, след като постигна четвърта победа от четири мача в турнира. Днес лидерът във Висшата лига се наложи с 4:2 като гост над Наполи.

Лоренцо Инсинье даде аванс на своя тим в 21', но 11' преди почивката Николас Отаменди изравни.

След почивката играчите на Хосеп Гуардиола бяха господарите на "Сан Паоло" и вкараха цели три попадения. Джон Стоунс направи 2:1 в 48' преди Жоржиньо да изравни от дузпа за домакините. Последва обаче гол и на Серхио Агуеро, който е негов 178-ми и рекорден за клуба, а в добавеното време Рахийм Стърлинг оформи крайния резултат.