И с човек по-малко Барселона не срещна затруднения срещу Олимпиакос (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/GettyImages

1310 0

Отборът на Барселона постигна трета поредна победа в груповата фаза на Шампионска лига, след като се наложи с 3:0 над Олимпиакос на "Кам Ноу". По този начин играчите на Ернесто Валверде са еднолични лидери в групата си с пълен актив от 9 точки и почти си гарантираха участие в 1/8-финалите на турнира.

Срещата започна добре за домакините и още в 18' те излезнаха напред в резултата след автогол на Николау. Лошата новина за тима обаче дойде в 42', когато централният бранител на тима Жерар Пике направи ненужно нарушение, с което си изкара втори жълт картон и бе изгонен.

През втората част обаче момчетата на Ернесто Валверде не личеше, че играят в намален състав и в рамките на три минути, между 61' и 64', те решиха всичко в срещата с попадения на Меси и Дигне. В добавеното време на срещата грешникът за първия гол Николау направи частичен реванш, като се разписа във вратата на каталунците, но попадението бе единствено с цената на почетно за гръцкия тим.