И финалът на Шампионска лига може да се играе извън Европа


И финалът на Шампионска лига може да се играе извън Европа
Снимка: Getty Images/Guliver

1757 0

За първи път в историята на турнира финалът на Шампионска лига може да се проведе извън Европа. По-конкретно най-важният мач в надпреварата може да се проведе в САЩ, в Ню Йорк. Това обяви основателят на Mediapro - мултимедийната комуникационна група, базирана в Барселона, Испания.

Според бизнесмена, чието име е Хауме Роурес, УЕФА води преговори за провеждането на финалния мач в Шампионска лига в Ню Йорк.

"Това е абсолютно неуважение. Преговорите продължават. Проучва се възможността за провеждането на финала на Шампионска лига в Ню Йорк", заяви Роурес в ефира на "Catalunya Radio".

Както е известно, идеята за провеждане на мачове от първенството в САЩ и Канада разбуни духовете в Испания. Повечето играчи и треньори не одобряват идеята на ръководството на Ла Лига.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички