Гризман с невероятен гол срещу Рома, Атлетико запази надежда за класиране

Снимка: Getty Images/Gulliver

1453 0

Атлетико Мадрид победи Рома с 2:0 и запази теоретични шансове за класиране на 1/8-финалите в Шампионска лига. В последния кръг Атлетико гостува на Челси, а Рома приема Карабах и при успех ще си осигури продължаване в следващата фаза. След успеха си “дюшекчиите” имат 6 точки, докато “вълците” са с 8. Сигурен 1/8-финалист е Челси с 10 точки.

И двата тима играха много атакуващо, но без да създават опасни голови ситуации. И двете попадения паднаха през втората част. В 69' Антоан Гризман реализира феноменален гол от странична ножица за 1:0.

В 83' гостите останаха с човек по-малко, след като Бруно Перес беше изгонен за втори жълт картон. Две минути по-късно Кевин Гамейро удвои аванса на домакините след асистенция на Гризман и оформи карйния резултата.

В последния кръг на 5 декември Атлетико гостува на Челси и търси задължителна победа в Лондон, като в същото време ще се надява Рома да се издъни у дома срещу Карабах.