Фърдинанд: Ювентус обезателно да обжалва картона на Роналдо

Снимка: Guliver/GettyImages

1252 0

Бившият защитник на Манчестър Юнайтед Рио Фърдинанд е категоричен, че Ювентус трябва да подаде жалба срещу изгонването на Кристиано Роналдо в мача с Валенсия снощи (2:0). "Ювентус обезателно трябва да обжалва червения картон", написа Фърдинанд в Туитър.

Главният рефер Феликс Брих показа директен червен картон на нападателя заради неспортсменско поведение в 29-ата минута. Роналдо бе санкциониран след спречкване с бранителя на домакините Джейсон Мурийо. Брих не видя добре ситуацията и взе решението си след консултация със страничния рефер, който му подсказа, че португалецът е ударил по главата съперника си в ситуация без топка. Роналдо бе изгонен за 11-и път в кариерата си и първи в Шампионска лига.

Също така стана ясно, че на почивката вицепрезидентът на "бианконерите" Павел Недвед е поискал обяснения от съдията за решението му, но Брих въобще не е пожелал да разговаря с него и е влязъл в съблекалнята, без да му отговори.