Борусия разнищи Бенфика и продължава уверено към 1/4-финалите (ВИДЕО)

Снимка: Guliver/Getty Images

2262 0

Отборът на Борусия Дортмунд се класира за 1/4-финалите на Шампионска лига след като се наложи с категоричното 4:0 над Бенфика на своя "Сигнал Идуна Парк" в мач-реванш от 1/8-финалите на Шампионска лига. В герой за тима на Томас Тухел се превърна звездата Пиер-Емерик Обамеянг, който наниза  хеттрик за тима си.

Срещата започна по мечтан начин за домакините и още в 4' Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата, след като се възползва от центриране от корнер - 1:0.

В рамките само на две минути между 59 и 61 играчите на Томас Тухел реализираха нови два гола и си подпечатаха билетите за 1/4-финалите на турнира. Кристиан Пулишич първи се разписа, а 120 секунди по-късно Обамеянг вкара втория си гол в мача за 3:0.

Пет минути преди края на срещата габонският нападател оформи своя хеттрик и тотално унижи тимът на Бенфика в срещата.

Преди мача

Отборът на Борусия Дортмунд има сравнително лесната задача да прескочи 1/8-финалите в турнира за богатите, след като успя да се измъкне от Португалия само с гол пасив. Момчетата на Томас Тухел са определяни като абсолютни фаворити и няма да имат никакво оправдание ако днес отпаднат.

Бенфика от своя страна ще се опита да запази крехкия си аванс от първата среща и да се класира сред най-добрите 8 на Стария континент.

Състави:

Борусия: Бурки, Обамеянг, Бартра, Кастро, Дембеле, Дурм, Пишчек, Пулишич, Шмелцер, Сократис, Вийгел.

Бенфика: Едерсон, Алмейда, Керфи, Елизеу, Луизао, Митроглу, Нилсон-Лидельоф, Пици, Салвио, Самарис и Семедо.

Срещата може да наблюдавате на живо на този линк.