Болезнено: 10 футболисти от Манчестър загубиха по два финала в рамките на 45 дена

2403 0

45 дена - точно толкова бе разликата между финалите на Лига Европа и на Шампионска лига и финалите на Европейското първенство по футбол и Копа Америка.

На 27 май Виляреал победи Манчестър Юнайтед, на 29 май Челси срази Манчестър Сити и грабна "Ушатата купа", а преди броени дни - на 11 юли, Италия надигра Англия и заслужено стъпи на европейския връх. Часове преди триумфа на "скуадра адзура", Аржентина пък победи Бразилия с минималното 1:0 и спечели първи значим трофей в историята си от 1993 година насам...

Любопитно е да се отбележи, че цели 10 футболисти от двата гранда от Манчестър - Сити и Юнайтед, са взели участие в поне по два от тези финали и винаги са били на губещата страна!