Безгрешен Атлетико преодоля и Ростов, класиране в групите след срещите от ШЛ

Снимка: Guliver/Getty Images

1224 0

Първата порция мачове от четвъртия кръг в груповата фаза на Шампионска лига вече се изиграха и част от интригата в групите се разплита.

Байерн (Мюнхен) и Атлетико Мадрид са сигурни 1/8-финалисти, а ПСВ и Ростов имат по точка в група D. Атлетико победи Ростов с 2:1 и е лидер в групата с 12 точки.

В група B Бенфика победи Динамо Киев с гол на Салвио. Той реализира попадението от дузпа, а с победата португалският тим е на второ място. Интригата в групата остава, тъй като Наполи и Бенфика са с равен брой точки - 7, а третият Бешикташ е само точка зад тях.

В класирането на Група С Барселона е лидер с 9 точки, следван от Манчестър Сити със 7. Борусия Мьонхенгладбах е трети с 4 пункта, а последен е Селтик с 2. Борусия  и Селтик не успяха да се победят тази вечер. Немският тим поведе в резултата в 32' , но в 76' останаха с човек по-малко и Корб получи директен червен картон за задържане на откъсващ се противников футболист в пеналта. Селтик чрез Дембеле изравни и оформи крайното 1:1.