Бешикташ продължава да гази - превзе и Монако, Лайпциг с исторически успех (ВИДЕО)

Снимка: Guliver/gettyImages

1811 0

Изключителната форма на Бешикташ в Шампионска лига продъжлава с пълна сила, след като турският гранд успя да стигне до пълен обрат срещу френския шампион и полуфиналист в турнира Монако, и то на "Стад Луи II".

В 30' Монако загатна, че може и да подобри слабото си представяне, когато Фалкао успя да се разпише за 1:0. Само 3 минути по-късно обаче Тосун изравни след прецизен пас на Куарешма - 1:1 до почивката. В 54' отново Тосун беше точен и осъществи пълния обрат в полза на Бешикташ. Монако така и не се съвзе от втория гол и не успя да изравни, а и нямаше положения да ги стори.

В другата среща от групата РБ Лайпциг стигна до пръв успех в турнира. Германският вицешампион се добра до 3:2 над Порто и по този начин направи битката за второто място много, много интересна. Лайпциг е 2-и с 4 точки, докато Порто и Монако са съответно с 3 и с 1. Бешикташ има нужда само от равенство в следващия мач, за да си осигури със сигурност класирането напред.