Ливърпул си изкара яда на Марибор, а Попето и Спартак разковаха Севиля (ВИДЕО)

Снимка: Guliver/GettyImages

1682 0

Ливърпул най-накрая си припомни какво е победа, след като прекрати серия от 3 поредни равенства със звучен успех със 7:0 над Марибор в Словения.

Мърсисайдци излязоха почти изцяло с титулярния си състав и смазаха своя съперник, записвайки първи успех в турнира през настоящия сезон.

През първото полувреме всичко беше решено до 19', след като подред се разпишаха Фирмино, Коутиньо и Салах, а 5 минути преди почивката египтянинът се разписа още веднъж. През вторите 45 минут Фирмино, резервата Окслейд Чембърлейн и Александър Арнолд се разписаха по веднъж за 0:7.

В другата среща Спартак Москва изненадващо спечели срещу Севиля, но още по-изненадващ беше крайният резултат - 5:1 в полза на Ивелин Попов. Българинът беше на терена до 57', когато резултатът беше 1:1 след голове на Промес в 18' и Кяер в 30'.

Руският шампион буквално разпиля своя съперник в последния половин час, като Малгарехо, Глушаков, Адриано и отново Промес вкараха а 5:1.

Това направи групата изключително интересна. Спартак и Ливърпул оглавиха групата, като двата тима са с по 5 точки - 1 пред Севиля. Марибор е последен с 1 пункт.