Базел напълни кошницата на Лудогорец в Шампионска лига

Снимка: Официален сайт на Лудогорец

7924 0

Отборът на Лудогорец под 19 години падна тежко с 0:4 в домакинството си на връстниците си от Базел в Юношеската лига на УЕФА (еквивалент на Шампионска лига при подрастващите).

Разликата в класите този път бе далеч по-очевидна в сравнение с гостуването на малките "орли" в Швейцария, когато отстъпиха с 0:1 с гол в последната минута. Сега на свой терен обаче (те играят на "Георги Аспарухов") те записаха само един удар през целия мач и логично загубиха тежко.

17-годишният французин Аде Рашити наниза хеттрик във вратата на българите, като първо откри резултата в 37-ата минута, а в 53-ата удвои аванса на Базел. В 84-ата той бе точен от дузпа, а иначе преди това от друга дузпа в 61-ата минута се бе разписал и Манзамби.

В другия мач от групата Арсенал и ПСЖ завършиха наравно 2:2 в Лондон.

Лудогорец остава с 1 точка на последното място в група А, докато Базел вече има 9 и е втори, изоставайки с 2 от лидера ПСЖ, а Арсенал е трети с 6.