Байерн Мюнхен срещу ПСЖ - един от фаворитите в Шампионска лига напуска турнира на 8 март

3627 0

Тази вечер (8 март) немският колос Байерн Мюнхен посреща френския гранд ПСЖ на "Алианц Арена" в мач-реванш от 1/8-финалите в Шампионска лига, който ще стартира в 22:00 ч. българско време!

*Припомняме, че първата среща на "Парк де Пренс" се състоя на 14 февруари и завърши 1:0 за баварците. Единственото попадение тогава падна в 53-тата минута, а негов автор бе Кингсли Коман. Гол на Килиан Мбапе в 82-рата пък бе отменен заради засада, а Бенжамен Павар бе изгонен с втори жълт картон в добавеното време на второто полувреме.

Моментна форма

Байерн Мюнхен (последни 5 мача):

• 11 февруари, Байерн Мюнхен 3:0 Бохум (Бундеслига, 20 кръг)
  • 14 февруари, ПСЖ 0:1 Байерн Мюнхен (Шампионска лига, 1/8-финал)
  • 18 февруари, Борусия Мьонхенгладбах 3:2 Байерн Мюнхен (Бундеслига, 21 кръг)
  • 26 февруари, Байерн Мюнхен 3:0 Унион Берлин (Бундеслига, 22 кръг)
  • 4 март, Щутгарт 1:2 Байерн Мюнхен (Бундеслига, 23 кръг)

ПСЖ (последни 5 мача):

• 11 февруари, Монако 3:1 ПСЖ (Лига 1, 23 кръг)
  • 19 февруари, ПСЖ 4:3 Лил (Лига 1, 24 кръг)
  • 26 февруари, Олимпик Марсилия 0:3 ПСЖ (Лига 1, 25 кръг)
  • 4 март, ПСЖ 4:2 Нант (Лига 1, 26 кръг)

Кои футболисти пропускат реванша?

Байерн Мюнхен - Мануел Нойер (контузия), Люка Ернандес (контузия), Бенжамен Павар (наказан);

ПСЖ - Неймар (контузия), Преснел Кимпембе (контузия), Ренато Санчес (контузия).

Вероятни стартови състави

Байерн Мюнхен: Ян Зомер, Йосип Станишич, Дайо Упамекано, Матайс де Лихт, Алфонсо Дейвис, Леон Горецка, Джошуа Кимих, Кингсли Коман, Томас Мюлер, Джамал Мусиала, Ерик Максим Чупо-Мотинг

ПСЖ: Джанлуиджи Донарума, Нуно Мендеш, Маркиньос, Серхио Рамос, Данило, Ашраф Хакими, Витиня, Марко Верати, Фабиан Руис, Лионел Меси, Килиан Мбапе

***Главен съдия на Байерн Мюнхен - ПСЖ ще бъде италианецът Даниеле Орсато. До момента е ръководил 53 мача на ниво "Шампионска лига", в които е показал средно по 4.5 жълти картона. В тези срещи Орсато е изгонил само двама футболисти и е отсъдил общо 14 дузпи!