Аякс взе добра преднина преди реванша с Динамо Киев (ВИДЕО)

1194 0

Отборът на Аякс се доближи до класиране за груповата фаза на Шампионска лига, след като победи Динамо Киев с 3:1 у дома в първи мач от плейофите на надпреварата. На „Йохан Кройф Арена“ домакините започнаха отлично и поведоха в резултата още в седмата минута чрез Дони ван де Беек. Украинците обаче бързо се върнаха в мача с попадение на Томаш Кеджиора в 16-та минута. Играчите на Аякс обаче направиха много силен край на първото полувреме и вкараха два гола в последните му десет минути, дело на Хаким Зиеш и Душан Тадич.

През втората част не паднаха повече попадения и по този начин Аякс ще има добра преднина на реванша в Киев следващата седмица.

В другите мачове от миналата вечер палачът на Лудогорец МОЛ Види загуби домакинството си на АЕК Атина с 1:3, докато швейцарския Йънг Бойс и хърватският Динамо Загреб направиха равенство 1:1 в Берн.