След 13-месечна кома футболист на Аякс се събуди


След 13-месечна кома футболист на Аякс се събуди
Снимка: Guliver/GettyImages

3099 0

След 13 месеца в кома, футболистът на Аякс Абделхак Нури отново е в съзнание. На 8 юли миналата година по време на приятелски мач между Аякс и Вердер"Бремен холандецът с марокански произход загуби съзнание вследствие на сърдечна аритмия и оттогава е в болница. 

Той веднага бе откаран в болница, където прекара следващите няколко месеца.Нури се намира в медицински център, където семейството му може да го посещава редовно и да следи как върви възстановяването му.

Първоначално докторите твърдяха, че уврежданията в мозъка на футболиста са "сериозни и постоянни" и няма никакви шансове за пълно възстановяване. Те обаче вече са оптимисти за добра развръзка. От семейството разкриват, че първоначално лекарите не са ги пускали задълго при него, но вече Нури дори реагира и е комуникативен. 

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Под лупа

След 14 години: Лудогорец сдаде трона, ето кой е новият крал на Европа!

"Мрежа от детайли" е рубрика на Sportlive.bg, в която разглеждаме интересни щрихи и взаимовръзки от българския...

Най-четени новини

виж всички