1855 0

Интер не започна по най-добрия начин участието си в Шампионска лига през сезон 2019/20. "Нерадзурите" записаха равенство 1:1 с аутсайдера в групата си - Славия Прага. Италианците на своя "Сан Сиро" губеха с 0:1 до края на редовното време, след като Петер Олаинка ги наказа в 64', но успяха да изравнят в продължението. Точен бе Николо Барела, който вкара, след като Сенси бе нацелил гредата.

Славия започна смело в Милано и като цяло стоя добре през първата част срещу именития си противник. В 12' удар на Де Врей премина на сантиметри над напречната греда. Три минути по-късно се откри шанс за Лаутаро Мартинес в наказателното поле, но той бе обезоръжен навреме. Минута по-късно той стигна до по-сериозно положение - аржентинецът избяга от своя пазач и нанесе удар към вратата на Колар, но топката отиде встрани от целта.

В 20' Славия създаде сериозна опасност пред вратата на "нерадзурите" и само самоотвержената намеса на Сенси успя да неутрализира Олаинка. Три минути по-късно домакините изпълниха статично положение, след което Д'Амброзио нанесе удар с глава, но стражът на чехите отрази блестящо.

След почивката Интер продължи да не е достатъчно агресивен на своя "Сан Сиро". Още в първата минута Мартинес отправи разочароващ удар, като Колар улови без проблем. Малко след това се наложи първа смяна в Интер, след като Кандрева се контузи. Мястото му бе заето от Ладзаро.
Чехите започнаха да поглеждат още по-смело към вратата на "нерадзурите" и в 51' Станчиу стреля от границата на наказателното поле, но Ханданович улови. В 56' се наложи ВАР да решава дали съотношението 11:11 играчи на терена ще се запази, след като Асамоа влезе грубо на Траоре. Видеореферът показа, че той е играл с топката и няма да бъде изгонен. Но след влизането Траоре не можа да продължи участието си в мача и бе заменен от Зелени.

Именно чешкият защитник стана част от най-интересната ситуация до този момент в мача. В 64' Олаинка навлезе отдясно и намери Зелени, който стреля, но Ханданович успя да избие. При добавката обаче Олаинка успя да опъне мрежата зад него и Славия сензационно да поведе на "Сан Сиро". Реферът на двубоя имаше съмнения за засада в головия момент, но след справка с ВАР голът бе признат. След това Антонио Конте предприе двойна смяна - Политано замени Мартинес, а Барела - Брозович.

В 84' Д'Амброзио можеше да изравни, но стражът на Славия спаси. Реферът на двубоя даде 8-минутно продължение и във втората му минута Интер стигна до изравняване. Итслианците изпълниха пряк свободен удар, след който Сенси разтресе напречната греда. Николо Барела успя да засече отбитата топка и я прати във вратата на Колар, след като обаче тя тупна два пъти.

В другия мач от 19:55 часа Лион и Зенит завършиха наравно 1:1. Руснаците поведоха в 41' чрез гол на Сердар Азмун, а домакините изравниха в 50' след точно изпълнение на дузпа от Мемфис Депай.

Стартови състави:

Интер: Ханданович, Шкриниар, Д'Амброзио, Де Врей, Асамоа, Кандрева, Сенси, Галярдини, Брозович, Лукаку, Мартинес

Славия (Прага): Колар, Цуфал, Боржил, Ховорка, Кудела, Хужбауер, Сушек, Станчиу, Масопуст, Траоре, Олаинка