УЕФА обяви тримата кандидати за Играч на годината

Снимка: Guliver/GettyImages

7739 0

УЕФА обяви тримата претенденти, които ще се борят за Играч на сезон 2018/19. Това са Лионел Меси, Кристиано Роналдо и Върджил ван Дайк. Победителят в класацията, заедно с името на най-добрата футболистка, ще бъде обявен в Монако по време на тегленето на жребия за груповата фаза в Шампионска лига на 29 август.

От Европейската футболна централа обявиха и играчите, които допълват първата десетка, като те са Алисон Бекер, Садио Мане, Мохамед Салах, Еден Азар, Матайс де Лихт, Френки де Йонг и Рахийм Стърлинг.

През миналия сезон звездата на Барселона Лео Меси стана голмайстор на Шампионска лига и спечели Златната обувка за най-много голове в Европа, а каталунците станаха шампиони на Испания. Роналдо от своя страна стана шампион на Италия с Ювентус и спечели с Португалия първото издание на новия турнир на УЕФА Лига на нациите, ставайки голмайстор на финалите на надпреварата. Ван Дайк бе с ключова роля за триумфа на Ливърпул в Шампионска лига, като бе обявен за играч на мача след финала на турнира срещу Тотнъм.