Зенит победи Динамо (Москва) в голово шоу, Манолев титуляр

7029 0

Отборът на Зенит (Санкт Петербург) победи като домакин Динамо (Москва) с 3:2 в мач от 7-ия кръг на футболното първенство на Русия.

С гол на френския национал Матьо Валбуена в 18-ата минута Динамо поведе в резултата на стадион „Петровски“ в Санкт Петербург.

В 28-ата минута Дъглас си вкара автогол за 1:1. Дванайсет минути по-късно Андрей Аршавин даде преднина на Зенит за 2:1. В 82-ата минута защитникът Кристофър Самба изравни за 2:2. Минута преди края домакините стигнаха до победата с гол на Игор Смолников.

Българският национал Станислав Манолев бе титуляр за Динамо, като бе на терена до 77-ата минута, когато бе заменен от Балаш Джуджак.

За тима на Зенит това е седми успех за сезона, като отборът е с пълен актив от точки. Динамо регистрира втора загуба в кампанията