980 0

Сръбският гранд Партизан спечели Купата на Сърбия, след като на финала победи Явор (Иваница) с 2:0. Титуляр за победителите бе Валери Божинов, докато Иван Бандаловски остана извън срещата.

Това бе първият трофей, който българският нападател печели в многоликата си кариера досега.

Мачът премина под превъзходството на "гробарите". Първият гол падна в 35-ата минута, като негов автор бе Марко Йованович. Партизан затвърди победата си в голямото добавено време на срещата - 10 минути. В 97-ата Душан Влахович вкара за втори път топката във вратата на по-скромния съперник на своя тим.

Това бе втори трофей за Бандаловски с Партизан, след като през миналия сезон той стана шампион на Сърбия.