Станимир Стоилов и Астана станаха шампиони в 88-ата минута

1239 0

Станимир Стоилов и воденият от него Астана успяха да завоюват втора поредна титла в казахстанското първенство, след като отборът спечели много трудно с 1:0 домакинството си на Актобе.

Това стана чак в 88' минута, като сензацията през седмицата в Шампионска лига много трудно успя да надиграе третия в класирането.

В крайна сметка в 85' резервата Кизниченко си изкара директен червен картон, а три минути по-късно голмайсторът на домакините Кабанага вкара решаващото попадение, донесло втора поредна победа за Астана.

Отборът изпревари Алмати с 1 точка, като в основата на успеха е серията от 6 поредни победи, която от 3-о място прати Астана на първото място.

Така догодина, ако остане, Станимир Стоилов отново ще може да атакува груповата фаза в Шампионска лига. Очаква се още утре да му бъде предложен нов договор.