Раздяла! Чикаго Файър продава бивш футболист на Левски


Раздяла! Чикаго Файър продава бивш футболист на Левски
Снимка: Lap.bg

2966 0

Чикаго Файър ще пробва да продаде българското крило Станислав Иванов след Нова година. Тимът от МЛС планира да се раздели с родния футболисти, предава „Hottimeinoldtown.com“.

Бившият играч на Левски ще бъде оставен без специална протекция за избор в разширителния драфт от новия клуб в лигата Сейнт Луис Сити, който в петък ще попълни състава си от играчи от другите отбори в първенството.

Българското крило рядко играе за Файър и е огромна трансферна грешка. Той по всяка вероятност ще бъде продаден през януари, а със сигурност няма да бъде сред защитените играчи за селекция в разширителния драфт“, пише в материала си изданието.

Основаният преди три години Сейнт Луис Сити влиза в МЛС за новия сезон през идната пролет. Клубът ще има възможност са събере състав от играчи от другите клубове срещу компенсация, но само от списък, в който попадат предварително обявените незащитени за избор футболисти.

Американците привлякоха бившия маладежки национал от Левски срещу 300 хиляди евро през декември 2020 година. Той има контракт с Чикаго до края на 2023 година с опция на клуба за още един допълнителен сезон.

Иванов записа  921 игрови минути в 16 официални срещи с 1 гол, но по-често беше резерва или не попадаше в групата. Той пропусна някои срещи и заради травма.

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

ВИЖТЕ ОЩЕ: Любопитно: Челси, Юнайтед и Ливърпул в битка за млад колумбиец от МЛС

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички