Престижно! Мартин Георгиев с нов цял мач за Барселона при хикс в младежката Шампионска лига

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

2484 0

Българският талант Мартин Георгиев отново изигра цял мач за Барселона в младежката Шампионска лига. Каталунците завършиха 1:1 с Виктория Пилзен, а двубоят в Чехия бе изгледан лично от президента на „блаугранас“ Жоан Лапорта.

Младоците на Барса, които вече си бяха гарантирали първото място в групата, поведоха в резултата в 9-та минута след страхотен пряк свободен удар на Даниел Родригес. Домакините успяха да изравнят само 120 секунди по-късно с гол на Онджей Демъл.

17-годишният български защитник се отличи с няколко добри отигравания в срещата. Първо, в 33-ата минута той намери Ямал с дълъг диагонален пас, но испанският талант бе затворен от защитник на Пилзен. Седем минути по-късно Георгиев изчисти топката след коварно центриране от играч на Виктория Пилзен в наказателното поле. В самия край на първата част пък получи похвали за контрола му върху топката и от коментатора на УЕФА ТВ.

Мартин Георгиев акостира на „Камп Ноу“ преди няколко месеца от Славия, а наскоро разкри за какво мечтае.