Победа и пълен мач за Костадинов, разгромна загуба и смяна за Ненов в Лига на конференциите

Снимка: Ivan Ivanov / LAP.bg

1104 0

Георги Костадинов беше титуляр при победата на АПОЕЛ Никозия с 2:0 като гост срещу Дила Гори в първи мач от третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите. Българският национал остана на терена през целия двубой и в 55-ата минута получи жълт картон.

Испанецът Хосе Креспо даде аванс за гостите в допълнителното време на първата част, а Йоргос Ефрем удвои аванса за АПОЕЛ в 64-ата минута. Реваншът между двата отбора е през следващата седмица в Кипър.

Хамрун и Юлиан Ненов пък загубиха с 1:6 у дома срещу Ференцварош в Лигата на конференциите. Българският нападател, който получи жълт картон в 37-ата минута, започна в стартовия състав на малтийците, но беше заменен от бразилеца Едер след един час игра.

Мохамед Абу Фани изведе унгарците напред още в третата минута, а след почивката Барнабас Варга реализира хеттрик. Кристофър Захариасен и ганаецът Овусу също бяха точни във вратата на домакините.

Луке Монтебело отбеляза почетния гол за Хамрун пет минути преди изтичане на редовното време на двубоя. Втората среща между двата тима е през следващата седмица в Будапеща.

Още новини от Лига на конференциите четете в Sportlive.bg.