Нов неубедителен резултат за Мъри Стоилов начело на Казахстан

996 0

Българският селекционер Станимир Стоилов продължава да се представя неубедително начело на националния отбор на Казахстан. Днес тимът направи равенство 1:1 при домакинството си на Латвия в мач от Лигата на нациите.

Казахстан е в група с Грузия, Латвия и Андора, като отборът бе загубил шанс за първото място още преди днешния двубой, но Стоилов отново не успя да зарадва феновете в Астана.

Гафужан Суюмбаев даде преднина на домакините в 37-та минута, но Денис Ракелс възстанови равенство четири минути след почивката, а до края на срещата играчите на Казахстан така и не успяха да стигнат до успеха.

Така отборът на българина остава само с една победа от пет мача в актива си - над аутсайдера Андора у дома. Казахстан все пак запазва второто място в групата с 6 точки, 3 повече от третия Латвия, докато Грузия има пълен актив от 12 точки и вече си осигури промоция за Лига С.