Невиждан трилър за Купата на Казахстан между Мъри и Херо

1422 0

Станимир Стоилов е на крачка от дубъл в Казахстан със своя Астана, след като по крайно драматичен начин се класира за финала в турнира за националната купа. В напрегнат реванш Мъри елиминира друг от българските специалисти в страната - Димитър Димитров - Херо.

Иртиш за малко не поднесе сензацията във втория полуфинален двубой, но в крайна сметка го загуби с 5:3, като първият мач завърши 2:1 за Астана.

Шампионите поведоха набързо с 2:0 до 35-ата минута с попадения на Десподович и Кабананга, но до края на полувремето още тимът на Херо изравни с голове на Смаилов и Фонсека.

Иртиш стигна до пълен обрат с нов гол на Смаилов в началото на второто полувреме и при този резултат се класираше за финала. В 61-ата обаче Кабананга изравни на 3:3, а в последните минути домакините издебнаха съперника на контраатака и бързо забиха два гола чрез Майли и Канас.

На 19 ноември Астана излиза за дубъл срещу Кайрат (Алмати).