Кошмарен дебют за Митрев в Лига Европа

Снимка: Официален сайт на Шериф

1197 0

Българският национал Божидар Митрев записа фалстарт в дебюта си в Лига Европа с екипа на новия си тим Шериф Тираспол. Молдовците бяха пометени от норвежкия Одд Гренланд с 3:0, а головете във вратата си Митрев инкасира до 28-ата минута на мача.

Чуквума Акабуезе разпечата вратата на българина във 2-ата минута, а в 11-ата Фроде Йонсен покачи на 2:0. В 28-ата минута Митрев извади топката за трети път от мрежата си, след попадение на Щефен Хаген.

Шериф не успя да реагира и да върне поне гол и направи шансовете си в реванша почти илюзорни.

Интересен факт бе, че мачът бе ръководен от изцяло българска бригада. Цветан Кръстев от Варна беше главен рефер, а Диян Вълков и Александър Атанасов развяваха флага по тъчовете.

Другият българин в състава на молдовците - нападателят Исмаил Иса, не беше в групата за мача.