Кирил Десподов с ново впечатляващо представяне в Австрия

Снимка: Фейсбук

4437 0

Кирил Десподов изигра пореден силен мач с екипа на Щурм Грац. Българският национал отново се превърна в герой за австрийския гранд, реализирайки два гола и асистирайки за още един при победата с 3:1 срещу Хартберг в мач от 14-ия кръг на местната Бундеслига.

Щурм откри в 56-ата минута, в която Десподов изведе Торстен Рьохер, а той нанесе удар в близкия ъгъл за 1:0. Гостите успяха да изравнят в 74-ата минута чрез Феликс Лукендер.

В 83-ата минута този път Рьохер подаде към Десподов, който от добра позиция стреля майсторски в близкия ъгъл за 2:1. В 89-ата  Десподов вкара за 3:1 след чудесен пробив към наказателното поле и мощен удар. Така българския нападател вече има шест гола за първенството и едно попадение за Купата на Австрия.

Иначе самият Десподов даде интересен коментар на впечатляващото си представяне (четете подробности тук).