Кирил Десподов отново се превърна в герой за Щурм

Снимка: Фейсбук

16072 0

Българският нападател Кирил Десподов продължава да впечатлява по австрийските терени. Той се разписа за Щурм над втородивизионния тим на Капфенберг. Елитният клуб победи с 2:0 в 1/8 финална среща, а Десподов се разписа в 47-мата минута.

Това се случва само няколко дни, след като реализира хеттрик на Санкт Пьолтен. Капфенберг са на последното място във второто ниво на австрийския футбол, но успехът не дойде особено лесно. Причина затова е, че Щурм остана с човек по-малко в 22-рата минута, когато бе изгонен Анастасиос Авлонитис.

В 47-мата минута Кирил Десподов успя да вкара, след като се измъкна от защитата и с мощен изстрел по земя успя да даде аванс на гостите. В добавеното време на срещата, Беким Балай удвои аванса на Щурм и подпечата класирането на тима за 1/4 финалите за Купата на Австрия.

А какво заяви той след бляскавото си представяне в миналия мач - вижте в този материал на SportLive.