Гълъбинов с гол, Ливорно вече е втори

Снимка: Иван Йочев

2778 0

Тимът на българския национал Андрей Гълъбинов - Ливорно, победи Болоня при домакинството си в 12-ия кръг на италианската Серия Б и ги измести от втората позиция в класирането.

Българският нападател се отчете с гол от дузпа, с който върна своя тим в играта, след като изоставаше с 1:2. Гълъбинов започна мача на резервната скамейка, но влезе в игра в 63-ата минута, а в двадесет минути по-късно успя и да се разпише.

Резултатът бе открит в 58-ата минута, когато Чекерини от състава на Ливорно си отбеляза автогол. В 66-ата минута Вантаджиато възстанови равенството, а Дзукулини отново изведе Болоня в резултата с попадение в 78-ата минута на двубоя. В 83-ата минута Гълъбинов реализира от бялата точка за 2:2, а в 89-ата Вантаджиато донесе победата на Ливорно в головия спектакъл.

С успеха Ливорно измести днешния си съперник от втората позиция в таблицата и с актив от 21 точки вече диша във врата на лидера Карпи.