ЦСКА с втора поредна загуба в Русия

1093 0

ЦСКА (Москва) не успя да намали аванса на Зенит в руското първенство. "Армейците" загубиха московското дерби от Динамо с 0:1 на "Арена Химки". Символичен домакин днес бе Динамо. По този начин играчите на Леонид Слуцки записаха втора поредна загуба в руската Премиер лига. Между тях те победиха Манчестър Сити в Шампионската лига.

Матьо Валбуена пропусна дузпа за Динамо в 45-ата минута, но в началото на второто полувреме играчите на Станислав Черчерсов все пак откриха резултата. Голмайстор бе Александър Кокорин в 54-ата минута. Българинът Георги Миланов се появи в игра в 74-ата минута, но не можа да помогне на тима си, който отново бе беззъб и инертен в атака и загуби мача.

Вчера Зенит загуби домакинството си от Терек, но въпреки това остава със 7 точки аванс пред втория ЦСКА. Московчани имат 25 точки и са следвани от Терек и Кубан с по 24, Динамо и Локомотив имат по 22.